Przed pierwszym spotkaniem należy zapoznać się z zakładką Know Hau oraz z Regulaminem.


Przed kursem obowiązuje bezpłatne spotkanie zapoznawcze trwające maksymalnie do godziny.

Trening medyczny dla psów - dla lepszej diagnostyki, lepszego leczenia, w trosce o siebie i psa. Szkolenie psów Wrocław.

700zł

Park
Biskupiński

700 zł

8 godzin

* Podczas treningu korzystamy wyłącznie z substancji obojętnych dla organizmu psa, takich jak sól fizjologiczna, woda i puste kapsułki. Nie podajemy zwierzętom leków – każda taka czynność powinna być skonsultowana z lekarzem weterynarii i odbywać się zgodnie z zaleceniami.

700 zł

W zakres szkolenia wchodzi

  • Pokonanie lęku przed gabinetem weterynaryjnym

  • Akceptacja czynności medycznych

  • Nauka przyjmowania leków (zastrzyki, krople, tabletki)*

  • Wyciszenie podczas zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak czesanie i obcinanie pazurów

  • Wzmocnienie zaufania do opiekuna

  • Wyrażenie przez psa świadomej zgody na daną czynność

  • Zapoznanie ze sprzętem medycznym

  • Odwrażliwianie

  • Spokojne zachowanie podczas stania na stole

Mało kto przepada za wizytami u lekarza – psy nie są w tej kwestii wyjątkami. Odwiedziny w lecznicy weterynaryjnej bywają często trudne, nieprzyjemne i stresujące, a nawet bolesne, tak i dla zwierzaka, jak i dla opiekuna. Niestety, nie da się ich całkiem uniknąć, bo w życiu każdego, nawet najzdrowszego psa przyjdzie moment, gdy wizyta będzie niezbędna, jeśli nie ze względu na chorobę, to profilaktycznie, w ramach badań kontrolnych. Warto mieć na uwadze, że silny stres utrudnia procesy zdrowienia, a lęk (mogący nawet przeradzać się w agresję) czyni rutynowy przegląd weterynaryjny wyjątkowo przykrym wydarzeniem. Odrobiną wysiłku można oszczędzić tego zarówno sobie, jak i podopiecznemu – jako studentki weterynarii wiarygodnie odtworzymy czynności wykonywane przez lekarzy, na ćwiczenia zapewnimy także przedmioty zazwyczaj wywołujące lęk w zwierzakach.

W ramach tego kursu popracujemy nad przyzwyczajeniem do zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, „oswoimy” zastrzyki, stetoskop, zaglądanie do uszu i obcinanie pazurów, a także każdą czynność okołomedyczną, która sprawia psu trudność.
Z pewnością ułatwi to przyszłe wizyty w gabinecie i przełoży się na mniejszy stres przy zabiegach typowo pielęgnacyjnych w salonie groomerskim oraz w domu.

Dzielny pacjent

Caniversity

Odwiedź nas na innych portalach