Ilość godzin: 8h (Psiedszkole) lub 9h (Nastolatki i Psy Dorosłe).
Spotkania odbywają się raz w tygodniu.
Na spotkaniach mogą przebywać osoby towarzyszące, muszą być jednak świadome, że nie wezmą czynnego udziału w zajęciach. Będziemy wdzięczne, jeśli przed zajęciami wspomnisz w wiadomości (na Facebooku lub mailowo), że zabierasz ze sobą obserwatorów.
Prosimy, by przed wejściem na zajęcia pies był po co najmniej 10-minutowym spacerze. W pobliżu placu jest park i tereny zielone, gdzie można wyspacerować pupila.
Ten rodzaj szkoleń jest otwarty dla psów na każdym poziomie wytrenowania – nie wymagamy żadnych umiejętności, jednak jeśli zwierzak coś już potrafi, dostosujemy się do tego i nie będziemy powtarzać znajomych elementów, a jedynie doskonalić je i wprowadzać kolejne.
Przed pierwszymi zajęciami należy się umówić na bezpłatne, trwające około godziny spotkanie wstępne, na którym zapoznamy się z psem, a także ustalimy cele i najważniejsze założenia naszej pracy.
Zajęcia mogą być prowadzone w parku lub w terenie miejskim, lokalizacja następnego spotkania będzie ustalana w trakcie poprzedniego, zgodnie z tempem postępów psa.
Pamiętaj, że każdy pies jest inny. Na spotkaniu zapoznawczym ustalimy cele i sposób pracy, ale te elementy mogą się zmieniać w trakcie trwania szkolenia, a przebieg kursu dla każdego zwierzaka będzie nieco odmienny.
Co należy zabrać?
Smycz oraz szelki lub obrożę,
Klatkę lub kocyk należący do psa,
Dwie identyczne zabawki nadające się do przeciągania,
Co najmniej 100 sztuk małych smakołyków na każdy trening – musi to być coś, co pies lubi, ale się tym nie przeje, na przykład pocięte na drobne kawałki suszone mięso lub ewentualnie parówki, specjalne drobne smakołyki z paczki itd.
Smakołyki muszą się znajdować w saszetce przyczepionej do paska, nerce lub kieszeni. Nie możesz nagradzać psa trzymając w dłoni pojemnik lub torebkę.
Caniversity
Odwiedź nas na innych portalach